Girlytalk

Det är något som skaver

Jag är lite deppig. Det är något som skaver, främst på jobbet. Jag känner att min chef inte riktigt har koll eller kontroll på läget och då tappar jag förtroendet direkt. Eller han saknar engagemang och handlingskraft. Så känns det!

Det gör mig ganska disträ och trött. Jag funderar mycket på vad jag ska hitta på med mitt liv och hur jag ska komma framåt. Åt vilket håll framåt är är inte glasklart för mig just nu.

Det gör mig deppig iaf. Känner nig lite och använder mobilen för mycket. Igen. Men en utvärdering av mobilfritid kommer. Jag hoppas det vänder snart.

Saknar mina allra bästa vänner som alltid kommer med råd eller säger till mig att ta mig samman för fan.

Samtidigt så tänker jag att ibland får det skava lite också. Det är inte hela världen. Även om det inte är det roligaste i livet heller.

Kommentarer inaktiverade för Det är något som skaver